2018-19GNT Team Roster


District Flight Player1 Player2 Player3 Player4 Player5 Player6
2 A-1 Colin Lafferty
Kitchener, ON
J Melvin Norton
Burlington, ON
Roland Laframboise
Thunder Bay, ON
John Stevens
St Catharines, ON
Keith Heckley
Hamilton, ON
Doug Andrews
Etobicoke, ON
2 B-1 Robert Griffiths
Elora, ON
Mircea Giurgeu
Petersburg, ON
Mike Peng
Waterloo, ON
Peter Peng
North York, ON
Bruce Roberts
Ingersoll, ON
Casey Vandeputte
Dundas, ON
2 C-1 Candice Huang
Oakville, ON
Kyle Brunskill
Toronto, ON
Lisa Chen
Storffville, ON
Jianwen Shu
Markham, ON
3 O-1 Robert Stayman
New Rochelle, NY
John Boyer
Yonkers, NY
Stephen Nellissen
Washington Twp, NJ
John Hogan Jr
Wayne, NJ
3 A-1 Peter Stein
Hillsborough, NJ
Stephen Arshan
Jackson, NJ
Ron Nelken
Clifton, NJ
Richard Ross
Highland Park, NJ
Donna Dulet
Ocean, NJ
Himanshu Joshi
Chester, NJ
3 B-1 Jan Weber
Hamburg, NJ
Jacek Leznicki
Verona, NJ
Piotr Olszewski
Hackettstown, NJ
George Weber
Hamburg, NJ
4 O-1 Larry Sunser
Syracuse ,NY
Arthur Korth
Galloway ,NJ
Daniel Boye
East Syracuse ,NY
Meyer Kotkin
Cherry Hill ,NJ
Jay Apfelbaum
Philadelphia ,PA
4 A-1 Paul Amer
Moultonboro, NH
Elaine Clair
Gwynedd Valley, PA
Peter Kyper
West Chester, PA
David Venetianer
Chadds Ford, PA
4 B-1 Steve White
Broomall ,PA
Larry Plotkin
Elkins Park ,PA
Peter Schulman
Bala Cynwyd ,PA
J Brill
Voorhees ,NJ
4 B-2 Judy Robbins
Narberth ,PA
Linda DiLuco
Philadelphia ,PA
Patrick Corn
Bryn Mawr ,PA
Caroline Hughes
Wilmington ,DE
4 C-1 Frank Feng
Radnor, PA
Jerry Jia
Berwyn, PA
James Xiong
Berwyn, PA
J Mark Donovan
Yardley, PA
5 O-1 Fred Schenker
Pittsburgh ,PA
Bernie Greenspan
Beachwood ,OH
Kathleen Sulgrove
Twinsburg ,OH
Brian Ellis
Beachwood ,OH
Don Sulgrove
Twinsburg ,OH
Dan Roseberry
Dover ,OH
5 A-1 Michael Ryan
Buffalo ,NY
Eugene Harvey
Lackawanna ,NY
John Ziemer
Youngstown ,NY
James Gullo
Tonawanda ,NY
5 B-1 Jake Agregado Jr
Lakewood ,OH
Michael Drozhinskiy
Solon ,OH
Doug Snyder
Shaker Heights ,OH
John Bacon
Shaker Heights ,OH
5 B-2 Philip Goulding
Wexford ,PA
James Fox
Canonsburg ,PA
Alan Leaver
Mars ,PA
Robert Zimmermann
Pittsburgh ,PA
5 C-1 Rick Klapthor
Erie ,PA
Rajarshi Roy
Amherst ,NY
Carol Rich
Hermitage ,PA
Beverly Titzel
Greenville ,PA
6 O-1 Steve Robinson
Arlington, VA
William Cole
Silver Spring, MD
Beth Palmer
Chevy Chase, MD
William Pettis
Chevy Chase, MD
Peter Boyd
Darnestown, MD
Ai-Tai Lo
Reston, VA
6 B-1 Walter Smith Jr
Washington, DC
Albert Lauber
Washington, DC
Ned Griffith
Alexandria, VA
Jay Weinstein
Bethesda, MD
Mel Yudkin
Annandale, VA
James Beller
Washington, DC
6 B-2 Mary Peters
Dayton ,MD
Thomas Peters
Dayton ,MD
Eileen Inglesby-Hought
Silver Spring ,MD
Ernie Schuler
Wheaton ,MD
6 C-1 George Fleeson
Mc Lean, VA
Victor Weedn
Arlington, VA
James Dahlberg
Arlington, VA
Michael Olmsted
Arlington, VA
Alexander Stille
Bethesda, MD
Barbara Devaney
Washington, DC
6 C-2 Thomas McGlynn
Catonsville ,MD
Janet McGlynn
Catonsville ,MD
Jim Dickson
Baltimore ,MD
Lisa Eklund
Baltimore ,MD
Mark Valavanis
Glenwood ,MD
Jess Feinman
Columbia ,MD
8 O-1 Will Engel
Rockford, IL
Suzanne Dunn
Crystal Lake, IL
Bob Fashingbauer
Belvidere, IL
Joshua Stark
Grayslake, IL
8 A-1 Mike Giacaman
Saint Louis, MO
Richard Haacke
Olivette, MO
Stephen Zenk
Saint Louis, MO
Mark Boswell
Clarkson Valley, MO
8 B-1 Charles Young
Peoria, IL
Grant Sterling
Charleston, IL
Alin Olaru
Peoria, IL
Rich Pestien
Peoria, IL
8 C-1 Kenneth Eiger
Saint Louis, MO
Susan Eiger
Saint Louis, MO
Ken Deutch
Saint Louis, MO
Diane Deutch
Saint Louis, MO
9 O-1 Warren Spector
Palm Beach, FL
David Berkowitz
Boca Raton, FL
Gavin Wolpert
Palm Beach Gdns, FL
Jeff Meckstroth
Clearwater Bch, FL
Eric Rodwell
Clearwater, FL
Gary Cohler
Delray Beach, FL
9 A-1 David Treitel
Miami, FL
Saul Gross
Miami Beach, FL
Juan Castillo
Fort Lauderdale, FL
James Scott
Wellington, FL
9 B-1 Paul Jepson
Saint Augustine, FL
Clive Morgan
Jacksonville, FL
Mark Kessler
Ponte Vedra, FL
Ping Chen
Winter Springs, FL
9 C-1 Aldo Cardia
Ponte Vedra, FL
R Douglas Smith
The Villages, FL
Girish Joglekar
Jacksonville, FL
Charles Schubiger
Jacksonville, FL
11 O-1 Ryan Schultz
Dayton, OH
Peter Whipple
Mason, OH
Bob Stitt
Dayton, OH
Dallas Moore
Trotwood, OH
11 A-1 John Hinton
Greenwood, IN
James Cunningham
Indianapolis, IN
John Bridgewater II
Columbus, IN
James Cunningham
Indianapolis, IN
11 B-1 J Michael Hill
Columbus, OH
Thomas Koralewski
Avon, IN
Mae Hill
Columbus, OH
Alex Khrakovsky
Columbus, OH
Tom Bishel
Columbus, OH
Howard Sanders
Hilliard, OH
11 B-2 Howard Sanders
Hilliard ,OH
Barry Wauligman
Hamilton ,OH
Donald Durack
Cincinnati ,OH
Cordell Coy
Lakeside Park ,KY
William Atteberry
Cincinnati ,OH
11 C-1 Anirudh Pandit
Mason, OH
Arun Pandit
Mason, OH
Shashi Lalvani
West Chester, OH
Ajay Bansal
Cincinnati, OH
12 O-1 Michael Crane
Farmington Hls, MI
Dennis Carman
Plainwell, MI
Richard Temkin
Farmington, MI
John Koschik
Livonia, MI
Kurt Dasher
Petersburg, MI
Jonathan Fleischmann
Bloomfield, MI
12 A-1 Robert Houtrow
Delton, MI
William Northrop
Schoolcraft, MI
Lowell Seyburn
Portage, MI
David Whitehouse
E Grand Rapids, MI
12 B-1 Ching-Po Wang
Troy, MI
Xingyu Zhang
Ypsilanti, MI
Henry Zhang
Ann Arbor, MI
Yanping Zhang
Livonia, MI
Cristina Tita
Northville, MI
Timur Aydin
Bloomfield Hls, MI
12 C-1 Thomas Bonfils
Farmington, MI
David Satwicz
Northville, MI
Tengyun Tony Cao
Troy, MI
Anne Ye
Canton, MI
14 O-1 Bob Balderson Jr
Eden Prairie ,MN
Cynthia Balderson
Eden Prairie ,MN
Bill Kent
Iowa City ,IA
Carole Miner
Rochester ,MN
Peggy Kaplan
Minnetonka ,MN
Paul Meerschaert
Long Lake ,MN
14 A-1 Eric Hendrickson
Minneapolis ,MN
Andrew Caranicas
Saint Paul ,MN
Paul Gutterman
Eagan ,MN
Richard Lawson
Plymouth ,MN
Robert Schachter
Eden Prairie ,MN
Mark Krusemeyer
Northfield ,MN
14 B-1 Justin Graver
Omaha ,NE
Diane Henson
Minnetonka ,MN
Larry Henson
Minnetonka ,MN
Jeffrey Buckwalter
Papillion ,NE
14 C-1 Connie Nelson
Avon ,MN
James Schnepf
Avon ,MN
Susan Knauss
Rockville ,MN
Roger Knauss
Rockville ,MN
15 A-1 Joann Court
Oklahoma City ,OK
Ann Aliotta
Edmond ,OK
Eric Genheimer
Edmond ,OK
Joe Veal
Oklahoma City ,OK
15 A-1 Harold George
Wichita ,KS
Atul Rai
Wichita ,KS
Dan Chocron
Wichita ,KS
James Masilamani
Topeka ,KS
15 B-1 Becky Lowe
Bartlesville, OK
Marilyn LaFleur
Tulsa, OK
J Sanders
Tulsa, OK
David Koble
Bartlesville, OK
15 B-2 Krishna Saha
Overland Park ,KS
Gregory Barnes
Jefferson City ,MO
Sitaraman Sathiamoorthy
Olathe ,KS
Mark De Garcia
Columbia ,MO
15 C-1 Janet Baumgartner
Edmond, OK
Jim Hammond
Oklahoma City, OK
Rita Miller
Edmond, OK
Janelle Rae McGinnis
Oklahoma City, OK
16 O-1 Ira Hessel
San Antonio, TX
Dan Morse
Houston, TX
Thomas Peters
Grapeland, TX
Kenneth Schutze
Austin, TX
Phil Clayton
Frisco, TX
Nagy Kamel
Plano, TX
16 A-1 Hua Yang
Plano, TX
Yan Song
Plano, TX
James Zhan
Sugar Land, TX
Lunhui Lin
Dickinson, TX
16 B-1 Thomas Rush
Houston, TX
Wes Peirce
The Woodlands, TX
Pawel Hanus
Carrollton, TX
Bill McCarty
San Antonio, TX
Suvabrata Biswas
Katy, TX
Ari Sippola
Richardson, TX
16 B-2 Robert Reichek
Houston ,TX
Herbert Kalman
Bellaire ,TX
Michael Fagan
Rosharon ,TX
Arjune Bose
Houston ,TX
16 C-1 Arvind Sharma
Southlake, TX
Lynnie Sharma
Southlake, TX
Ross Ramsey
Flower Mound, TX
Sharon Harbach
Argyle, TX
19 O-1 Cameron Doner
Surrey, BC
Ken Scholes
Bellevue, WA
Bryan Maksymetz
Vancouver, BC
Michael Hargreaves
Victoria, BC
Dan Jacob
Vancouver, BC
Gordon McOrmond
Vancouver, BC
19 A-1 Alex Hong
West Vancouver, BC
Monica Angus
West Vancouver, BC
Sidney Yang
Richmond, BC
Kai Zhou
Burnaby, BC
Xinguo Chen
Richmond, BC
19 B-1 Thomas Anderson
North Vancouver, BC
Daniel Lyder
Vancouver, BC
John Lai
Vancouver, BC
Ryley Breiddal
Vancouver, BC
19 B-2 Ann Romeo
Seattle ,WA
James Dukelow Jr
Benton City ,WA
Tim White
Mercer Island ,WA
Beau Hovda
Bothell ,WA
Renae Gunstone-White
Mercer Island ,WA
Becky Stevens
Seattle ,WA
19 C-1 Jennifer Hong
Burnaby, BC
Lisa Li
Surrey, BC
Henry Yao
Vancouver, BC
Flora Yan
Langley, BC
Junkai Peng
Langley, BC
Morris Chen
Surrey, BC
20 O-1 John Lusky
Portland, OR
Mark Tolliver
Portland, OR
John Ashton
Portland, OR
Randy Pickett
Portland, OR
Marc Zwerling
Portland, OR
Dennis Metcalf
Vancouver, WA
21 O-1 Mark Ralph
San Francisco, CA
Lew Stansby
Dublin, CA
Bob Etter
Elk Grove ,CA
Edward Nagy
Danville, CA
Gary Soules
Elk Grove, CA
Leszek Rabiega
Watsonville, CA
21 A-1 Bruce Tuttle
Berkeley, CA
Tien-Chun Yang
San Jose, CA
Rajeev Gupta
Oakland, CA
Stephen Tu
Milpitas, CA
21 B-1 Bo Xiao
Fremont, CA
Sarah Chen
San Jose, CA
Rory Xiao
Fremont, CA
Jianming Zhang
Union City, CA
Brent Xiao
Fremont, CA
Cornelius Duffie
Palo Alto, CA
21 B-2 Jim Liu
Saratoga ,CA
Tsao-Tung Tsai
Cupertino ,CA
Michael Hu
San Jose ,CA
Qing Lu
San Jose ,CA
Wanwan Ren
Sunnyvale ,CA
21 C-2 Michael Xu
Palo Alto ,CA
Brandon Ge
Cupertino ,CA
Jonathan Yue
San Jose ,CA
Wesley May
Menlo Park ,CA
Aravind Alwan
Milpitas ,CA
21 C-1 Chris Chen
San Francisco, CA
Andrew Sinclair
Albany, CA
Qucheng Gong
Newark, CA
Jakob Karstens
Oakland, CA
24 O-1 Joe Grue
New York, NY
Joel Wooldridge
Astoria, NY
Kent Mignocchi
Bronx, NY
Gillian Miniter
New York, NY
John Hurd
New York, NY
24 A-1 Magnus Olafsson
New York, NY
Sandrea Friedman
Flushing, NY
Michael Rosen
New York, NY
Jeffrey Hearn
Brooklyn, NY
24 C-1 Lee Lin
New York City ,NY
Matthew Gordon
Northport ,NY
Siqing Yu
New York ,NY
Nicole Hudak
New York ,NY
Frank Dinoff
New York ,NY
25 O-1 Pat McDevitt
Brookline ,MA
Mark Aquino
Jamaica Plain ,MA
Dean Panagopoulos
Lynn ,MA
Stephen Gladyszak
Chelsea ,MA
Adam Grossack
Newton ,MA
Franklin Merblum
Bloomfield ,CT
25 A-1 Michael Smith
Newington ,CT
Susan Smith
Newington ,CT
Allan Wolf
North Haven ,CT
Russell Friedman
Wilton ,CT
Brett Adler
Norwalk ,CT
Jeffrey Goldman
Norwalk ,CT
25 B-1 Yaning Zhou
Tewksbury ,MA
Meiyan Duan
Andover ,MA
Dawei Qi
Framingham ,MA
Shen Duan
Andover ,MA
25 B-2 Gloria McDevitt
Medford ,MA
Brian Weiner Duran
Medford ,MA
Ivanie Yeo
Merrimack ,NH
Lon Sunshine
Merrimack ,NH