2019-20NAP Pair Roster


District Flight Player1 Player2
4 A-1 Arthur Korth
Galloway ,NJ
Andy Kaufman
Upper Gwynedd ,PA
4 A-2 Martin de Bruin
Egg Harbor Twp ,NJ
David Hoffner
Galloway ,NJ
4 A-3 Jay Apfelbaum
Philadelphia ,PA
Daniel Boye
East Syracuse ,NY
4 B-1 Andrew Rosenberg
Philadelphia ,PA
Wayne Rosenberger
Philadelphia ,PA
4 B-2 Lawrence Kidder
Ithaca ,NY
Laura Krauss
Ithaca ,NY
4 B-3 Mike Kohler
Coopersburg ,PA
Guinevere Ritter
Nazareth ,PA
4 B-4 Thomas Foerster
Newtown Square ,PA
Christopher Marlow
Wilmington ,DE
4 C-1 Frank Feng
Radnor ,PA
Michael Xiong
Devon ,PA
4 C-2 Ellen Luchette
Limerick ,PA
Lila Gleitman
Limerick ,PA
4 C-3 Benjamin Eckerson
Harrisburg ,PA
Michael Mendelson
Mechanicsburg ,PA
4 C-4 Michael Haas
Haddonfield ,NJ
Brandon Fong
Mount Laurel ,NJ
5 A-1 Robert Zimmermann
Pittsburgh ,PA
Philip Goulding
Wexford ,PA
5 A-2 Jan Assini
Pittsburgh ,PA
Frank Cymerman
Pittsburgh ,PA
5 A-3 Bernie Greenspan
Beachwood ,OH
Craig Biddle
Pittsburgh ,PA
5 B-1 Jack Hawthorne
Valencia ,PA
Randy Pearson
Pittsburgh ,PA
5 B-2 John Doyal
Oakmont ,PA
Robert Flynn
Mc Donald ,PA
5 B-3 Doug Snyder
Shaker Heights ,OH
John Bacon
Shaker Heights ,OH
5 B-4 Daniel Solow
Cleveland ,OH
Arthur Heuer
Cleveland ,OH
5 C-1 Edward Morgan
Williamsville ,NY
Lawrence Abate
Williamsville ,NY
5 C-2 Myrtle Muntz
Northfield ,OH
Susie Ash
Brecksville ,OH
5 C-3 James Lauf
Ambridge ,PA
David Niedfeldt
Fombell ,PA
6 A-1 Sven Pride
Vienna ,VA
David Genne
Washington ,DC
6 A-2 Gil Cohen
Ashburn ,VA
Marty Nelson
Annapolis ,MD
6 A-3 Leo LaSota
Glen Burnie ,MD
David Ruderman
Burtonsville ,MD
6 B-1 Jonathan Siegel
Chevy Chase ,MD
Malcolm Stewart
Washington ,DC
6 B-2 Michael Kelley
Nellysford ,VA
Craig Huneke
Charlottesville ,VA
6 B-3 Rick Bingham
Fairfax ,VA
Ryan Connors
Alexandria ,VA
6 B-4 Joe Siqueira
Virginia Beach ,VA
Thomas Smith Jr
Newport News ,VA
6 C-1 Barbara Devaney
Washington ,DC
Alexander Stille
Bethesda ,MD
6 C-2 Brian Lamprecht
New Kent ,VA
Joseph Discenza
Poquoson ,VA
6 C-3 Thomas McGlynn
Catonsville ,MD
Janet McGlynn
Catonsville ,MD
6 C-4 Landon Woody
Richmond ,VA
Scott Belleman
Richmond ,VA
9 A-1 Shan Huang
Melbourne ,FL
Kevin Dwyer
Melbourne ,FL
9 A-2 Stephen Sanborn
Delray Beach ,FL
Kerri Sanborn
Delray Beach ,FL
9 A-3 David Berkowitz
Boca Raton ,FL
Stan Tulin
Boca Raton ,FL
9 B-1 Aldo Cardia
Ponte Vedra ,FL
Janice Madsen
Jacksonville ,FL
9 B-2 Theodore Catino
Boca Raton ,FL
Julie Jawor
Boynton Beach ,FL
9 B-3 Daryl Drew
Orlando ,FL
Carol Vogt
Boca Raton ,FL
9 B-4 Pieter Vanbennekom
Vero Beach ,FL
Christine Matus
Vero Beach ,FL
9 C-1 Richard Wang
Davenport ,FL
Gerard Rescek
Clermont ,FL
9 C-2 John Piljan
Naples ,FL
Frank Zeman
Naples ,FL
9 C-3 Steve Sills
Sarasota ,FL
Karen Pershkow
Davie ,FL
9 C-4 Willett Rush
Fort Myers ,FL
William Ferris
Fort Myers ,FL
10 A-1 David Birnbaum
Pegram ,TN
Arthur Lowen
Nashville ,TN
10 A-2 Paul Munafo
Huntsville ,AL
Richard Oshlag
Memphis ,TN
10 A-3 Larry Sealy
Owens Cross Rds ,AL
Jim Munday
Southaven ,MS
11 A-1 Gregory Potts
Portsmouth ,OH
Charles Kopp
Columbus ,OH
11 A-2 Jerry Clerkin
Bloomington ,IN
John Hinton
Greenwood ,IN
11 A-3 Yauheni Siutsau
Loveland ,OH
William Higgins
Cincinnati ,OH
11 B-1 Judy Ruehl
Batavia ,OH
Albert Beaupre
Cincinnati ,OH
11 B-2 V Netherwood
Cincinnati ,OH
Stephen Vogel
Cincinnati ,OH
11 B-3 Charles Seelbach
Lexington ,KY
R Blaine Mullins
Frankfort ,KY
11 B-4 Dennis Schultz
Harrison ,OH
Larry Newman
Blue Ash ,OH
11 C-1 Karen Clemency
Columbus ,OH
Melissa Warheit
Columbus ,OH
11 C-2 Monica Ibarra
Covington ,KY
Kevin Henry
Cincinnati ,OH
11 C-3 Cecilia Kloecker
Cincinnati ,OH
Jay Gala
Cincinnati ,OH
11 C-4 Tim Oppelt
Cincinnati ,OH
Terry Raulin
West Chester ,OH
12 A-1 Jonathan Fleischmann
Bloomfield ,MI
Kurt Dasher
Petersburg ,MI
12 A-2 Owen Lien
Oak Park ,MI
Julie Arbit
Milford ,MI
12 A-3 Robert Houtrow
Delton ,MI
Lowell Seyburn
Portage ,MI
12 B-1 Henry Zhang
Ann Arbor ,MI
Yanping Zhang
Ann Arbor ,MI
12 B-2 George Roach
Ennis ,TX
Christopher Gennick
Traverse City ,MI
12 B-3 Stephen Leist
Flushing ,MI
James Peresta
Grand Blanc ,MI
12 B-4 J Kevin Miller
Goshen ,IN
Stephen Bibler
Elkhart ,IN
12 C-1 Gerald Stein
Dewitt ,MI
Chuck Theis
East Lansing ,MI
12 C-2 Pamela Radike
Bloomfield Hls ,MI
Mary Jo Campbell
Bloomfield Twp ,MI
12 C-3 Stephen Leist
Flushing ,MI
James Peresta
Grand Blanc ,MI
12 C-4 J Kevin Miller
Goshen ,IN
Stephen Bibler
Elkhart ,IN
13 A-1 George Jacobs
Hinsdale ,IL
Claude Vogel
Chicago ,IL
13 A-2 Daiva Vitukynaite
Pallos Hills ,IL
Gediminas Poska
Pallos Hills ,IL
13 A-3 Stephen McConnell
Evanston ,IL
Fawad Hakim
Niles ,IL
15 A-1 Victoria Muir
Kansas City ,MO
William Muir
Kansas City ,MO
15 A-2 Paul Chan
Columbia ,MO
Lily Chan
Columbia ,MO
15 A-3 Don Stack
Kansas City ,KS
Donald Brooker
Fairway ,KS
17 B-1 W 'Lakin' Hines
Sun Lakes ,AZ
Jim Wart
Gilbert ,AZ
17 B-2 Bradley Leach
Oro Valley ,AZ
Tim Tilton
Tucson ,AZ
17 B-3/4 Paul Perkowski
Highlands Ranch ,CO
Edward Yosses
Denver ,CO
17 B-3/4 Eva Johnson
Colorado Spgs ,CO
Kim Caley
Colorado Spring ,CO
18 A-1 Ramona Doll
Billings ,MT
Lon Doll
Billings ,MT
18 A-2 Michael Keller
Yelwstn Nl Pk ,WY
Tim Spencer
Great Falls ,MT
18 A-3 James Flesher
Salt Lake City ,UT
Bill Aeschbacher
Salt Lake City ,UT
20 A-1 Hendrik Sharples
Brush Prairie ,WA
J. Jay Roll
Kelso ,WA
20 A-2 David Brower
Portland ,OR
Jeff McKee
Cleveland ,TX
20 A-3 Charlene Martindale
Boise ,ID
R Ian Martindale
Boise ,ID
22 A-1 Ellis Feigenbaum
Laguna Woods ,CA
Marjorie Michelin
Laguna Woods ,CA
22 A-2 Mark Itabashi
Murrieta ,CA
Weishu Wu
Irvine ,CA
22 A-3 Wafik Abdou
Bakersfield ,CA
Robert Giragosian
Bakersfield ,CA
22 B-1 Martha Woodworth
San Diego ,CA
Ying Lin Gu
San Diego ,CA
22 B-2 Bob Cuccias
Laguna Woods ,CA
Wayne Gorski
Mission Viejo ,CA
22 B-3 Blake Schwartzbach
San Diego ,CA
Shailesh Gupta
Aliso Viejo ,CA
24 A-1 Andrew Rosenthal
New York ,NY
Aaron Silverstein
New York ,NY
24 A-2 Jeffrey Rothstein
New York ,NY
Russell Samuel
Coram ,NY
24 A-3 Robert Kuhnreich
New York ,NY
Elliot Sternlicht
New York ,NY
25 A-1 John Hrones Jr
Needham ,MA
Robert Virgile
Lexington ,MA
25 A-2 Dean Panagopoulos
Lynn ,MA
Stephen Gladyszak
Chelsea ,MA
25 A-3 Sheila Gabay
Newton ,MA
Victor King
Hartford ,CT
25 B-1 Meiyan Duan
Andover ,MA
Yaning Zhou
Tewksbury ,MA
25 B-2 Trevor Reeves
Farmington ,CT
Felix Springer
West Hartford ,CT
25 B-3 Leo Zelevinsky
Sharon ,MA
Jay Tang
Dover ,MA
25 B-4 Daniel Jablonski
Stoneham ,MA
R Muggia
Andover ,MA